Dachowanie po ostrym zakręcie

Data: 28.12.2015

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze przyczyną dachowania samochodu, którym podróżowała 29 letnia kobieta. W działaniach ratowniczych w miejscowości Lipówka uczestniczyło trzy zastępy straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego.

Visits: 1234 28

Pożar sławojki

Data: 20.12.2015

Pożar sławojki przy ulicy Gospodarskiej w Raczkach. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.

Visits: 1234 9

Śliska nawierzchnia

Data: 17.12.2015

Śliska nawierzchnia drogi i niezachowanie prędkości do warunków jazdy przyczyną wyjazdu zastępu strażaków do kolizji samochodu osobowego i dostawczego w miejscowości Lipówka.W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej: OSP Raczki, JRG Olecko, JRG Suwałki, zespół ratownictwa medycznego z Olecka, policja.

Świąteczne spotkanie

Data: 18.12.2015

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zaprasza druhów na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w dniu 18 grudnia o godzinie 18 w remizie OSP.

Visits: 1234 13

Tragiczny wypadek

Data: 10.12.2015 (zdjęcia)

Wyjazd zastępu do wypadku na trasie Raczki-Dowspuda. Przed godziną 9:00, na prostym odcinku drogi, jadący w kierunku Dowspudy kierowca Volkswagena Passata zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z Toyotą Rav 4. Kierujący Volkswagenem – 62-letni mężczyzna zginął na miejscu. Ucierpiał też pasażer z Toyoty i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły służby: dwa zastępy straży pożarnej (OSP Raczki i JRG Suwałki), Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

suwalki24male

Zasłabnięcie

akcja serceData: 26.11.2015

Ratownicy medyczni z naszej jednostki wezwani alarmowo do 54 letniego mężczyzny z objawawami zawału serca. Akcja prowadzona w miejscowaści Sucha Wieś. W działaniach ratowniczych udział brały także służby: zespół ratownictwa medycznego, policja.

Pożar kotłowni

pozar piwnicyData: 25.10.2015

Wyjazd zastępu strażaków do pożaru kotłowni na posesji przy ul. Cmentarnej w Raczkach. Działania ratownicze wspólne z JRG Suwałki.

Visits: 1234 9

Zakupy z dotacją

munduryData: 20.10.2015

W ramach pomocy finansowej Województwa Podlaskiego z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, gmina Raczki otrzymała dotację w wysokości 4.000 zł. Otrzymane środki finansowe wykorzystane zostały na zakup mundurów koszarowych bojowych dla poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Raczki.

Visits: 1234 8

Apel o czyszczenie kominów

Apelujemy!

Wraz z początkiem okresu grzewczego apelujemy o ostrożność i rozwagę przy eksploatacji urządzeń ogrzewczych oraz kominów. Temperatura spada już grubo poniżej 10 st. C, każdy chce mieć ciepło w domu, a ogrzewanie budynku staje się rutyną. Już w październiku Ochotnicza Straż Pożarna w Raczkach wyjeżdżała do pożarów związanych z instalacją grzewczą, a przecież najzimniejsze dni jeszcze przed nami i kilka miesięcy ogrzewania budynków. Niesprawny, rozszczelniony komin może być przyczyną nie tylko pożaru ale również zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców! Prosimy o rozwagę i rozsądek podczas eksploatacji urządzeń grzewczych i kominów.

Zapraszamy do zapoznania się z niebezpieczeństwem oraz wymaganiami dotyczącymi przewodów kominowych. TUTAJ!

Visits: 1234 12

Pożar śmieci

Bagno16.10.2015Data:16.10.2015

Pożar śmieci na bagnie tuż za wsią Raczki w kierunku Olecka. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej JRG Suwałki i OSP Raczki.

Visits: 1234 17

Wywrócona laweta

Data: 11.10.2015r. (zdjęcia)

Kierowca ciągnący lawetę oślepiony światłem odbitym od znaku zjechał do środka drogi, zaczepiając lawetą o nadjeżdżający z naprzeciwka ciągnik siodłowy z naczepą. W wyniku zderzenia uszkodzona została laweta wraz z wiezionym pojazdem oraz przód ciągnika. Kierowcom nic się nie stało. Działania naszej OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem i sprzątnięciu rozsypanych elementów. Kierowcy byli obcokrajowcami przejeżdżającymi przez Polskę w związku z czym rozmowy z poszkodowanymi odbywały się w języku angielskim. W działaniach brał udział również zastęp PSP Suwałki i radiowóz Policji.

suwalki24male

Ewakuacja szkoły

ewakuacja2015Data:09.10.2015

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach podczas obchodu budynku zauważył ulatniający się dym z jednego z pomieszczeń w szkole. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w pokoju nauczycielskim płonie wykładzina podłogowa i jest obawa, że ogień przedostanie się do innych pomieszczeń. Natychmiast zarządził ewakuację budynku, wezwał straż pożarną i przystąpił do gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy straży pożarnej, które zagasiły pożar i dokonały oddymienia budynku.Taki scenariusz miały dzisiaj przeprowadzane ćwiczenia w budynku szkoły podstawowej. Ćwiczenia obserwowali i podsumowali udzielając drobnych wskazówek oficerowie z Wydziału Operacyjnego KM PSP w Suwałkach

Visits: 1234 18

ON na zjeździe

olej3.10.2015Data:03.10.2015

Nieszczelność zbiornika paliwa prawdopodobną przyczyną powstania plamy oleju na zjeździe z węzła Raczki na drodze ekspresowej S-61. Działania trzech zastępów straży pożarnej polegały na usunięcie miejscowego zagrożenia poprzez posypanie sorbentem plamy i uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Data:18.10.2015

Zarząd Gminny ZOSP RP informuje, że w dniu 18 października 2015 roku o godz 11.00 w Wierciochach odbędą się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Przed zawodami jubileusz 50-lecia powstania jednostki w Wierciochach.