Pechowy początek Sylwestra

sylwesterwypadekData:31.12.2013

Śliska nawierzchnia drogi przyczyną dachowania samochodu Opel w miejscowości Rudniki. Samochodem podróżowały cztery dziewczyny udające się na zabawę sylwestrową. Z lekkimi potłuczeniami i zadrapaniami po opatrzeniu przez załogę ratownictwa medycznego udały się do miejsca zamieszkania. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej, policja, pomoc drogowa i zespół ratownictwa medycznego.

Czas: Boże Narodzenie 2013

Członkowie OSP Raczki

Boże Narodzenie to czas radości, spotkań w gronie najbliższych i przyjaciół, to szczególny moment, w którym ludzie chętniej otwierają się na tych, którzy potrzebują pomocy oraz wyjątkowy element naszej tradycji i kultury.

Straż pożarna to wyjątkowa służba, w której przyjaźń, zaufanie, a także determinacja i niezawodność w niesieniu pomocy bliźniemu są filarami skuteczności w codziennej działalności ratowniczej i społecznej.

Dziękujemy Druhowie za tą bezinteresowną działalność oraz humanitarną służbę, za ofiarność, troskę o bezpieczeństwo nasze dziedzictwo i wspólne dobro.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2014 Roku życzymy nieustającej satysfakcji ze służby i podejmowanych inicjatyw oraz niegasnącego zapału w realizacji celów i wykonywaniu codziennych zadań, a także sukcesów i wielu powodów do radości w życiu osobistym.

Serdeczne życzenia kierujemy do Waszych najbliższych, dziękując za zrozumienie i wielką cierpliwość jaką okazują gdy oddajecie się naszej floriańskiej służbie.

Zabezpieczenie

Dazabezpieczenieta: 09.12.2013

W związku z wyjazdem wszystkich zastępów z JRG Suwałki do dużego pożaru szkoły w miejscowości Smolniki, o godz 22.05 dyżurny MSK zadysponował jednostkę OSP Raczki do zabezpieczenia miasta Suwałki. Chwile po dojeździe do miejsca służby, zastęp OSP Raczki wysłany został do pożaru sadzy.

Relacja Suwałki 24

Samochód w rowie

bakaniuk 07 12 2013Data: 07.12.2013

Bakaniuk. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przyczyną wjechania samochodu Passat do rowu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku.

Kondolencje

znicz-763541Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach składają wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci brata, druhowi Tomaszowi Naruszewicz z OSP Bakałarzewo.

Inspekcja

19099Data:27.11.2013

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach pod kierownictwem brygadiera Bogdana Wierzchowskiego przeprowadzili inspekcję gotowości bojowej w naszej jednostce. Kontrola polegała na sprawdzeniu ilości przybyłych strażaków i czasu zbiórki po ogłoszeniu alarmu. Kontrolowane było także wyposażenie i sprawność samochodów bojowych. Wyniki inspekcji przedstawione zostaną na zebraniu sprawozdawczym.

Prace gospodarcze

dscf7065Data: 26.11.2013

Rozpoczęły się prace wykończeniowe przy nowo wstawionych wrotach garażowych. Wykonywane jest ocieplenie, uszczelnienie oraz pokrycie klejem elewacji przy wrotach.

Ćwiczenia z aparatami powietrznymi

altData: 25.11.2013r.

Zapraszamy wszystkich chętnych druhów z OSP na ćwiczenia z aparatami ODO, które odbędą się 8 grudnia o 13.00 (wyjazd) w Niedzielę  w Komendzie Miejskiej PSP w Suwałkach. Zajęcia bedą miały wymiar przede wszystkim praktyczny nastawiony na poszukiwanie osób w trudnych warunkach. Liczba osób ograniczona. Szczegóły u Naczelnika OSP Raczki.

Pożar w kominie

poar sadzy chrobryData: 25.11.2013

Wyjazd zastępu strażaków do pożaru sadzy w kominie. Miejsce zdarzenia Raczki, ul. Chrobrego. W działaniach uczestniczył także zastęp strażaków z PSP Suwałki.

Wrota garażowe

Data: 21.11.2013

wrota garazowe 1 wrota garazowe 2

W dniu dzisiejszym zamontowane zostały drugie wrota garażowe w miejscu postoju samochodu specjalnego IVECO. Środki finansowe na montaż i zakup wrot pochodziły z budżetu Zarządu Głównego ZOSP RP oraz funduszy własnych.

Pożar sadzy

sadze 03.11.13Data:03.11.2013

Pożar sadzy w kominie w nieruchomości na ul. 1Maja w Raczkach.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.