Nadchodzące wydarzenia

  1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    13 stycznia 2019 godz. 08:00 - 17:00
  2. Spotkanie sprawozdawcze OSP

    26 stycznia 2019 godz. 17:00 - 19:00

Wypadek w Lipówce

Data: 17.12.2018 r. godz. 11:38 (zdjęcia)

Zderzenie dwóch aut osobowych Fiata i Audi na zakręcie w Lipówce przyczyną wyjazdu zastępu SLRt z OSP Raczki. W wyniku zdarzenia ucierpiały 2 kobiety. Działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, przyjęciu śmigłowca LPR, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki i śmigłowca oraz kierowaniu ruchem.

Relokacja samochodów bojowych

fot. OSP Raczki

Data: 13.12.2018 r.

Ze względu na przedłużającą się rozbudowę remizy oraz niskie temperatury samochód gaśniczy MAN z naszej jednostki będzie stacjonował w ogrzewanym garażu kompleksu budynków Odwodu Utrzymania Dróg. Dziękujemy za interwencję dla Wójta naszej gminy oraz GDDKiA za użyczenie garażu.

Pożar sadzy w kominie

fot. OSP Raczki

Data: 6.12.2018 r.

O godzinie 13:18 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się domu w miejscowości Rudniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się sadze w przewodzie kominowym. Wygaszono piec, podano prąd proszku gaśniczego z gaśnicy GP-4X od strony wyczystki do przewodu kominowego, przy pomocy podnośnika hydraulicznego sprawiono dostęp do wylotu komina, co umożliwiło zbicie resztek palących się na ścianach przewodu resztek sadzy. Niestety komin popękał (rozszczelnił się) i niezbędne będzie wykonanie prac budowlanych mających na celu doprowadzenie komina do pełnej sprawności technicznej. Regularne czyszczenie przewodów kominowych zapobiega pożarom i niepotrzebnym kosztom!

Alarm fałszywy

Data: 5.12.2018 godz. 22:04

Zgłoszenie alarmu na szczęście nie potwierdziło się po dojechaniu naszego zastępu na miejsce. Nasi strażacy mieli udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pomoc nie była potrzebna.

TIR w rowie

Data: 12.11.2018 r. (zdjęcia)

O godzinie 7:19 OSP w Raczkach została zadysponowana do ciągnika siodłowego z naczepą znajdującego się w rowie na DK nr 8 na wysokości miejscowości Szkocja. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się że w kabinie znajduje się kierowca w wieku około 30 lat. Rozpoczęto udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Po chwili na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano kierowcę. W pojeździe nie były przewożone materiały niebezpieczne (ADR). Od ciągnika odłączono akumulatory. Po zbadaniu przez lekarza okazało się że dla kierowcy nic się nie stało.  Po uprzątnięciu drogi działania zakończono a na miejscu została Policja, która prowadziła dalsze czynności. Apelujemy o nie oglądanie filmów przez kierowców podczas prowadzenia pojazdu.

Wypadek na ul. 1-go Maja w Raczkach

Data: 09.11.2018 r. (zdjęcia)

O godzinie 17:28 zostaliśmy zaalarmowani do wypadku z udziałem motocyklisty. Na skrzyżowaniu ul. 1-go Maja z ul. Południową jadący motocyklem młody mężczyzna uderzył w wyjeżdżający z ul. Południowej samochód osobowy Audi. W wyniku zderzenia kierowca motocykla doznał ogólnych obrażeń ciała. Dla kierowcy samochodu osobowego nic się nie stało. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu. Na szczęście motocyklista był ubrany w specjalny kombinezon motocyklowy, który go ochronił. Kierowca motocykla został odwieziony do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego celem badań i obserwacji.

  

Pożar gniazda w Szkocji

Data: 26.10.2018 r. godz. 16:48

Wyjazd do nietypowego zdarzenia w miejscowości Szkocja. Na słupie niskiego napięcia zapaliło się bocianie gniazdo. Nasi druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu pogotowia energetycznego a po odcięciu zasilania w prąd elektryczny zgasili pożar na słupie.

Dym z pieca w Bakaniuku

Data: 20.10.2018 r. godz. 19:35

Podczas rozpalania w piecu prawdopodobnie doszło do nagłego zapalenia pozostałości w części kominowej na wysokości pieca co spowodowało wydobycie się dużej ilości dymu do wnętrza domu. Przestraszony właściciel drewnianego budynku od razu zaalarmował straż. Po przybyciu strażaków wygaszono piec, przewietrzono pomieszczenia, sprawdzono komin przy użyciu kamery termowizyjnej. Zagrożenia pożarem nie stwierdzono. Prawdopodobnie pozostałości wypaliły się w przewodach i same zagasły. W związku z sezonem grzewczym przypominamy o zasadach postępowania w takich sytuacjach. Polecamy też wyposażenie swojego domu w gaśnicę i czujkę (dymu lub czadu).

Poszukiwania 46 letniej kobiety

Data: 18.10.2018 r.

O godzinie 17:52 zostaliśmy zadysponowani na prośbę Policji do poszukiwań kobiety w miejscowości Dubowo Drugie. Łącznie w poszukiwaniach uczestniczyło 39 strażaków. Nasi druhowie po podzieleniu na strefy przeczesywali całą okolicę. Po około 2 godzinach poszukiwań Policji udało się odnaleźć kobietę dzięki psu tropiącemu w pobliskim lesie. Niestety poszukiwaną odnaleziono nieżywą.

Pożar chlewni w Taciewie

Data: 15.10.2018 r. (zdjęcia)

O godzinie 16:43 zostaliśmy wezwani do pomocy przy wielkim pożarze chlewni w miejscowości Taciewo. W działaniach udział brało około 117 strażaków w 32 pojazdach (w tym 20 samochodów gaśniczych) z całego powiatu oraz powiatów ościennych. Relacje mediów:

1 2 3 43