Ćwiczenia z ratownictwa drogowego

 Data: 20.11.2016 (zdjęcia)

W niedzielę na złomowisku w Raczkach odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego. Ćwiczenia zbiegły się z otwarciem nowej drogi koło Raczek (łącznik między DK-8 a 655 wylotem na Olecko). W naszym rejonie coraz częściej dochodzi do naprawdę poważnych wypadków, w szczególności na nowo wybudowanych drogach (S-61, DK-8).

Przećwiczono założenia: wypadku czołowego (zakleszczone nogi kierowcy), dachowania pojazdu (pojazd na dachu i na boku), potrącenia z przygnieceniem, pożaru z uwięzionym kierowcą, wycinanie pasażera który w wyniku nie zapięcia pasów został zakleszczony w bagażniku. Przy założeniach przećwiczono również podstawy prowadzenia pierwszej pomocy medycznej. Młodzi adepci z MDP mieli możliwość spróbowania pracy z użyciem sprzętu hydraulicznego będącego na wyposażeniu naszej jednostki. W zajęciach towarzyszyli nam strażacy z OSP Sucha Wieś, którzy również posiadają sprzęt hydrauliczny na swoim wyposażeniu.

Kierujemy wielkie podziękowania dla Pana Jakuba Bujno za miażdżenie manekina w autach oraz Pana Adama Kotarskiego za zorganizowanie wraków i udostępnienie złomowiska do ćwiczeń.