Czaj na obozie pracy węchowej z Anną Herminską w Worytach

W dniach 25 – 27 czerwca druhna Patrycja wraz z “Czaj” uczestniczyły w obozie ratowniczym z Anną Hermińską w Worytach koło Gietrzwałdu, zorganizowanym przez zaprzyjaźnionych przewodników psów ratowniczych z GPR OSP Klebark Wielki.

W warsztatach wzięli udział przewodnicy m.in. z CGP Tropiciele, GPR OSP Klebark Wielki, a także przewodnicy z psami, z Drużyny Czeremchy z Torunia.

Przez trzy dni intensywnej pracy, Patrycja i Czaj pracowały przede wszystkim nad poprawieniem metody oznaczania. Anna znalazła metodę, na poprawę tego elementu, teraz pozostaje tylko wytrwale i cierpliwie nad tym pracować.

Z uwagi na to, że GPR OSP Klebark Wielki, dysponuje swoim placem z przeszkodami, udało się potrenować również “na wysokościach”. Czaj zdumiewająco dobrze poradziła sobie na przeszkodzie z drabinami, jak i z metalowym, niestabilnym podłożem drugiej przeszkody.

Były to bardzo owocne i potrzebne trzy dni pracy.

Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę, oraz Annie, za -jak zawsze – skuteczną pomoc i nową dawkę wiedzy, bez której niemożliwy byłby rozwój pary przewodnik-pies!