Dzień dziecka w SP w Raczkach

W dniu 1.06.2023 r. w Szkole Podstawowej w Raczkach odbyły się pokazy z okazji Dnia dziecka. Strażacy z OSP w Raczkach, OSP w Suchej Wsi oraz OSP w Sidorach przygotowali pokazy związane z pracą strażaka w formie zabaw. Zorganizowano 4 punkty programowe:

1. Pokaz cięcia elementów metalowych przy użyciu sprzętu hydraulicznego stosowanego na wypadkach drogowych,
  2. Pokaz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą,
  3. Pokaz gaszenia z linii gaśniczych – trafianie w pachołki,
  4. Pokaz pożarów wewnętrznych, praca w zadymieniu, zagrożenia podczas pożaru, prezentacja sprzętu ochrony dróg oddechowych,
  5. Pokaz gaszenia gaśnicami prawdziwego ognia.

Dodatkowo dzieci mogły ubrać się w ubranie specjalne, wsiąść do samochodów. Do pokazów dołączyła również Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci!