Pożar naczepy na DK 8

Data: 11.09.2018 r. (zdjęcia)

O godzinie 5:18 OSP w Raczkach została zadysponowana do pożaru ciężarówki na 19 kilometrze drogi krajowej nr 8 (Raczki – Augustów). Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się tylna część naczepy wraz z oponami. Kierowca odczepił palącą się tylną naczepę i odjechał na bezpieczną odległość oraz wraz z innymi kierowcami podjął próbę gaszenia przy użyciu gaśnic proszkowych. Nasz zastęp miał problem z dojazdem na miejsce zdarzenia ze względu na jadące od strony Augustowa pojazdy, które blokowały możliwość mijania ciągu pojazdów stojących przed zdarzeniem. Po dojeździe na miejsce zdarzenia podano 2 prądy wody w natarciu na pożar. Nasi strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych szybko ugasili palącą się naczepę oraz znajdujące się w środku okna PCV. Przyczyną pożaru była awaria układu hamulcowego tylnej osi naczepy. Apelujemy o pomaganie sobie nawzajem podczas różnego rodzaju nieszczęść. Niektórzy kierowcy innych ciężarówek bezinteresownie użyczyli aż 8 gaśnic aby pomóc przed przybyciem straży pożarnej. Inni kierowcy natomiast mijali pożar w pośpiechu aby nie stanąć w korku gdy zacznie się akcja gaśnicza, utrudniając tym samym dojazd dla służb i stwarzając dodatkowe zagrożenie na miejscu pożaru.

Zdj. OSP Raczki i Pan Andrzej Małanowski (dziękujemy za udostępnienie).