Pożar sadzy w przewodzie kominowym – Podwysokie

Data: 03.03.2018 r.

O godzinie 18:30 nasza Jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Podwysokie gm. Raczki. Dojazd utrudniały trudne warunki atmosferyczne i śliska nawierzchnia drogi.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że właściciel domu przed przyjazdem straży wygasił piec oraz użył prywatnych dwóch gaśnic, wprowadzając proszek gaśniczy do przewodu kominowego od strony wyczystki. Efektem było ugaszenie pożaru. Działania naszych strażaków miały wymiar profilaktyczny. Mieszkańcom nic się nie stało, nie stwierdzono również występowania tlenku węgla w pomieszczeniach. W działaniach oprócz OSP Raczki brał również udział zastęp z JRG Suwałki.

Polecamy i rekomendujemy posiadanie gaśnic w domach. Nie ma takiego obowiązku ale zabezpieczenie się w jakikolwiek sprzęt przeciwpożarowy może uratować nasz dobytek we wstępnej fazie rozwoju pożaru, jak miało to miejsce w powyższym zdarzeniu.