Pożar ściółki w lesie

Data: 04.04.2019 r. godz. 17:19

W wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru ściółki leśnej na Uroczysku Święte Miejsce. Ze względu na charakter zgłoszenia na miejsce pożaru udały się jednostki OSP Sucha Wieś, OSP Topiłówka, OSP Jabłońskie, JRG Suwałki i nasza OSP samochodem ciężkim gaśniczym. Straż Pożarna była wspierana Strażą Leśną. Po dojechaniu okazało się, że pożar znajduje się w trudno dostępnym miejscu za strumykiem z jeziora Jałowego. W dotarciu na miejsce pożaru pomógł kierowca terenowego samochodu, który sam zaproponował pomoc i przewiózł motopompę pływającą wraz z armaturą. Sprawiono jedną linię gaśniczą z rzeki Rospudy na palące się poszycie lasu. Jednocześnie leśnicy przy użyciu łopat dogaszali pojedyncze zarzewia ognia.