Przydatne urządzenie

Data: 07.09.2012

W samochodzie SlRT IVECO zamontowany został nowy Terminal DTS-3001 z Auto Mapą.

Właściwości urządzenia:

Systemy komunikacyjne DTS-3000 to nowoczesne rozwiązania integrujące w sobie funkcjonalność Terminali Statusów, nawigacji samochodowej oraz lokalizacji pojazdów.

Za pomocą dotknięcia odpowiedniego pola na kolorowym ekranie załoga pojazdu w szybki sposób informuje dyspozytora o statusie pojazdu, np. czy wyjechał z bazy, czy wraca lub udaje się do zgłoszenia. Aby pojazd mógł bez przeszkód trafić do celu wyznaczonego przez dyspozytora (np. miejsca wypadku) na ekranie terminala nawigacja satelitarna wyznacza trasę i prowadzi pojazd dokładnie pod wskazany adres. Dodatkowo dzięki odbiornikowi GPS aktualna pozycja pojazdu może być cały czas monitorowana przez dyspozytora, aby ułatwić mu zarządzanie flotą pojazdów. Cała łączność między terminalem a dyspozytorem odbywa się w cyfrowej technologii GPRS. Istnieje możliwość wykorzystania alternatywnego medium transmisji za pomocą cyfrowego radiotelefonu.

Oprócz powyższych głównych cech systemu terminale mogą również pełnić funkcję: “kamery cofania”, rejestrować obraz z kamery wewnętrznej pojazdu (np. karetki), przesyłać wiadomości tekstowe pomiędzy pojazdem a dyspozytorem, identyfikować kierowcę za pomocą karty dostępu.

System komunikacyjny DTS-3000 jest przeznaczony dla wszystkich służb dysponujących flotą pojazdów, np.: Straż Pożarna (PSP i OSP), Ratownictwo Medyczne, Straż Miejska, Policja, Agencje Ochrony i inne.