Uroczystości i wydarzenia

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapowiada się w powiecie suwalskim sporo uroczystości i wydarzeń związanych ze strażą pożarną. Najważniejszą dla strażaków ochotników uroczystością są Powiatowe Obchody dnia Strażaka, które połączone z jubileuszem 50-lecia powstania jednostki w Podwysokim Jeleniewskim odbędą się w dniu 13 maja w Przerośli. Organizatorem uroczystości jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suwałkach przy współpracy z Wójtem Gminy Przerośl i OSP Przerośl. W dniu 20 maja w Parku Konstytucji  3 Maja w Suwałkach funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach i PSP Sejny wraz z jednostkami OSP  świętują Dzień Strażaka. Organizatorem imprezy jest Komendant Wojewódzki PSP wraz z Komendantami PSP z Suwałk i Sejn.  Na dzień 16 czerwca zaplanowane są w tym roku Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze, które odbędą się w gminie Szypliszki, a dzień później w parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach odbędzie się Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych.