VII powiatowe zawody sportowo-pożarnicze i 90-lecie OSP Raczki

dscf3037

VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu suwalskiego odbyły się na boisku gminnym w Raczkach. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące gminy powiatu suwalskiego oraz młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców. Rozegrane były w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Ochotnicza Straż Pożarna w Raczkach obchodziła przy okazji swoje 90 lecie. Osoby wspierające działalność OSP zostały wyróżnione. Podlaskim Krzyżem Floriańskim (brązowa odznaka honorowa) odznaczono Sztandar OSP w Raczkach z okazji 90 lecia oraz Henryka Grabowskiego, dyrektora suwalskiego WORDu. Medal za zasługi dla pożarnictwa – srebrny dostał Łukasz Kurzyna, wiceprezydent Suwałk. Medalem 20 lecia PSP zostali wyróżnieni: Cezary Cieślukowski – członek zarządu województwa podlaskiego i jednostka OSP Raczki. Odznakę zasłużony dla OSP Raczki otrzymało grono działaczy i osób wspierających działalność OSP Raczki.Organizatorami zawodów byli Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Suwałkach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach i Ochotnicza Straż Pożarna w Raczkach.
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Rutka Tartak z wynikiem 120,81 pkt Puchar Starosty Powiatu Suwalskiego

II miejsce – OSP Raczki z wynikiem 121,91 pkt  Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach

III miejsce – OSP Bakałarzewo z wynikiem 138,99 pkt  Puchar Wójta Gminy Raczki

Nagrody za zajęcie od 1-3 miejsca ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach.

Młodzieżowe drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w następujących konkurencjach :

1) Rozwinięcie bojowe

2) Bieg sztafetowy

Zwycięzcy to : Dziewczęta  MDP Podwysokie Jeleniewskie 247,6 pkt Puchar Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Suwałkach

Chłopcy : MDP Raczki z wynikiem 173,96 pkt Puchar Starosty Powiatu Suwalskiego