Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2014

zawody 2014Data: 06.07.2014r. (zdjęcia)

I miejsce – OSP Wierciochy

Dowódca: Wiesław Kłoczko, Mechanik: Andrzej Leśniewski, Łącznik: Tomasz Czokajło, Rozdzielaczowy: Adrian Tertel, I rota: Kamil Pydych, Sebastian Piekarski, II rota: Kamil Barszczewski, Daniel Drażba.

II miejsce – OSP Stoki

III miejsce – OSP Sidory

IV miejsce – OSP Sucha Wieś

V miejsce – OSP Raczki

Podaczas zawodów została przeprowadzona jedna konkurencja – ćwiczenie bojowe. Strażacy mieli za zadanie sprawienie linii ssawnej i gaśniczej oraz strącenie strumieniem wody pachołków oraz złamanie tarczy. W związku z ograniczonym czasem było tylko jedno podejście do rozwinięcia. W trakcie konkurencji dla OSP Raczki przerwała się linia główna przy rozdzielaczu. Zgodnie z regulaminem drużyny nie dopuszczono do powtórnego startu.

W zawodach brała również udział Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Raczek w oddzielnych konkurencjach.

Liczymy na dalsze sukcesy Drużyn w kolejnych zawodach pożarniczych (powiatowych), które odbędą się 12 lipca w Bakałarzewie, podczas obchodów 500-lecia miejscowości Bakałarzewo.